O nas

Zadania

Zadaniem Fundacji EUROPA 112 jest praca na rzecz rozwoju bezpieczeństwa publicznego, ratownictwa i ochrony ludności.To wyzwanie chcemy realizować poprzez innowacyjną działalność naukowo-techniczną, edukację, promocję i wspieranie podmiotów ratowniczych.

Szczegółowy zakres działania

Fundacja reguluje swoje cele przez:

  1. Współpracę z samorządami lokalnymi w zakresie podnoszenia poziomu ratownictwa i bezpieczeństwa przez jego rozwój i zwiększenie jego efektywności.
  2. Prowadzenie działań wspierających podmioty ratownicze i podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne, w tym poprzez zapewnienie szkoleń podnoszących ich kwalifikacje.
  3. Prowadzenie badań mających na celu analizowanie i syntezowanie danych dotyczących poziomu bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności.
  4. Inicjowanie przedsięwzięć i współdziałanie przy budowaniu innowacyjnego systemu bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności odpowiadającego rzeczywistemu zapotrzebowaniu w tym zakresie (model współpracy).
  5. Aktywizowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w zakresie realizacji wypracowanego systemu bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności.
  6. Wprowadzanie innowacyjności w zarządzaniu bezpieczeństwem w ramach realizacji projektów i programów.
  7. Organizowanie pomocy i pozyskiwanie środków na rzecz podmiotów ratowniczych i podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo
  8. Działania edukacyjne i profilaktyczne w zakresie ratownictwa i bezpieczeństwa z uwzględnieniem ochrony środowiska
  9. Współpracę ze społecznościami lokalnymi przez podnoszenie świadomości społeczeństwa w zakresie występujących zagrożeń, w tym naturalnych i cywilizacyjnych oraz możliwości zapobiegania.
  10. Udzielanie pomocy prawnej i psychologicznej ratownikom i strażakom poszkodowanym w akcjach ratowniczych oraz ofiarom klęsk, katastrof i wypadków.
  11. Nabywanie sprzętu, urządzeń, wyposażenia i materiałów, służących do realizacji celów Fundacji i nieodpłatne przekazywanie lub udostępnianie ich placówkom i instytucjom w zakresie współpracy.
  12. Organizowanie publicznych imprez o charakterze sportowym, kulturalnym oraz edukacyjnym propagujących bezpieczeństwo, ratownictwo i ochronę ludności.
  13. Wpieranie inicjatyw i pozyskiwanie środków na ochronę, restaurację i dokumentowanie obiektów zabytkowych, związanych z ratownictwem i bezpieczeństwem.
  14. Wspieranie przedsięwzięć wzmacniających świadomość i wagę lokalnego dziedzictwa kulturowego w zakresie odpowiadającym celom Fundacji.
  15. Doradztwo i pomoc organizacyjną przy likwidacji skutków zniszczeń i klęsk żywiołowych oraz innych zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu.
  16. Podejmowanie działań mających na celu promowanie podmiotów wspierających rozwój bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności.
  17. Współpracę z krajowymi i zagranicznymi podmiotami zainteresowanymi celami Fundacji.
  18. Organizowanie publicznych imprez charytatywnych, dochodowych i zbiórek pieniężnych na cele statutowe.
  19. Działalność wydawniczą
  20. Działalność edukacyjną, w tym organizowanie szkoleń, konferencji i warsztatów.
  21. Organizowanie konkursów upowszechniających wiedzę w zakresie bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności.
  22. Upowszechnianie w środkach masowego przekazu wiedzy w zakresie objętym celami Fundacji.
  23. Organizowanie spotkań służących wymianie doświadczeń osób i jednostek prowadzących działalność w zakresie zbieżnym z celami Fundacji, a także upowszechnianie tych doświadczeń.
  24. Działalność integrującą podmioty, których działalność jest zbieżna z celami Fundacji, poprzez aktywność kulturalną, rekreacyjną, promocyjną i turystyczną.
  25. Udział w tworzeniu programów współpracy jednostek samorządowych i rządowych z organizacjami pozarządowymi.
  26. Współpracę z władzami samorządowymi, rządowymi i organizacjami pozarządowymi oraz przedsiębiorcami w zakresie objętym celami Fundacji.
  27. Pozyskiwanie środków finansowych, w tym pochodzących z funduszy unijnych

 

Skip to content